Nabídka olejů Abry

Oleje Abry jsou nerafinované, tedy lisované za studena. Jedině tak si olej zachová vysoké nutriční hodnoty a jemnou chuť.

Při výrobě oleje nejsou použity žádné chemické přídavky. Olej je získáván mechanickým lisováním rostlinného semene, jedná se tedy o 100% přírodní produkt.

Abry oleje jsou získané z prvního lisu. Odpovídají proto charakteristice panenských olejů


Řepkový olej lisovaný za studena

O řepkovém oleji

Řepkový olej je z nutričního hlediska velmi hodnotnou potravinou. Má vysoký obsah esenciálních nenasycených mastných kyselin, a to jak mononenasycených, například kyselina olejová, tak i polynenasycených mastných kyselin, mezi něž patří kyselina typu omega-3 či kyselina alfa linolenová. Naopak ve srovnání s jinými rostlinnými oleji obsahuje výrazně méně nasycených mastných kyselin, které mohou být pro lidský organismus rizikové. Řepkový olej je specifický svou zlatavou barvou a oříškovou chutí.

Použití v kuchyni

Olej lisovaný za studena je vhodnější především ve studené kuchyni - při přípravě salátů, zálivek, marinád a k dochucení pokrmů. Olej lisujeme pouze z řepky obsahující vysoký podíl kyseliny olejové, a proto je vhodný i na tepelné úpravy.